You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Açık Lise "Dönem Dersleri" kısmı nedir?

Açık Lise "Dönem Dersleri" kısmı nedir?

Yönetim
Açık Lise "Dönem Dersleri" kısmı nedir?

Açık Öğretim Lisesi Dönem Dersleri Kısmı

Açık Lisede okumakta olan öğrencilerin kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştirip ders seçimi yapmaktadır. "Dönem Dersleri" kısmında öğrencinin kayıt işlemlerinden sonra seçmiş olduğu derslerdir. ÖĞRENCİ SEÇİLEN DÖNEMDE ALDIĞI DERSLER EKRANI da o döneme ait seçmiş olduğu dersler ve bu derslere ait bilgiler yer alıyor. Bu bilgiler 

DERS KODU, DERS ADI, KATEGORİ, KREDİ, OTURUM, PUANI, NOTU, DÖNEM, SINAV DURUMU başlıklarından oluşan bir tabloya yer veriliyor.

Genelde öğrenciler dersleri sistem otomatik seçtiği zaman veya ders seçme işlemi bittiği zaman hangi dersten sınava gireceğini unutuyorlar
Açık öğretim lisesinde hangi derslerden sınava gireceği burada yer alıyor.

Google aramalarında en çok "Açık Lise" adına arama yapılan bir sorundur.

"aöl hangi derslerden sınava gireceğim", "açık lise hangi derslerden sınava girecem" gibi arama yapan öğrenciler açık öğretim lisesi öğrenci paneline giriş yaparak "Dönem Dersleri"  linkine tıklayarak bu bilgilere ulaşabileceklerdir.


Bilgi

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Açık Lise Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.

© 2020 Açık Lise Forum. Tüm hakları saklıdır.

Forum Yazılımı: MyBB