You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Acik lise için online sınav yapılır mı?

Acik lise için online sınav yapılır mı?

Yönetim
Acik lise için online sınav yapılır mı?

Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi 2020 - 2021 yılında 1. donem sınavı 5 6 Aralık 2020 tarihinde yapılacaktı. 

Fakat covid 19 virüsü nedeni ile alınana tedbirlerle sınav ertelenmiş olup herhangi bir tarih belirtilmemiştir. 

Acik Ogretim lisesi ve mesleki acik ogretim lisesi alt yapısında online sınav sistemini (cevrimici sinav) aktif hale getirdi. Fakat bu sistemi ilk defa ORTADOĞU (K.K.T.C hariç) PROGRAMINA KAYITLI ÖĞRENCİLER için gerçekleştirecektir. 

Bunun sebebi ise sanirim orta dogu programına kayıtlı olan öğrenciler daha 2. dönem sınavına bile tabi olmadığı için öncelikli olarak onların 2. donem sınavını tamamlamalari ve 3. dönem sınavında yakın zaman da tamamlanmasını düşünüyoruz. 

2020 yilinda Türkiye de alınan Covid 19 tedbirleri uzatılması halinde online sınav yapılır.


Bilgi

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Açık Lise Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.

© 2020 Açık Lise Forum. Tüm hakları saklıdır.

Forum Yazılımı: MyBB