You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

açık liseye geçiş ve mezun olmak

açık liseye geçiş ve mezun olmak

açık liseye geçiş ve mezun olmak

Ben 19 yaşındayım. 11. sınıfım ve örgün olarak kolejde okuyorum. Açıköğretim ile lisenin daha erken bitirilebilindiğini öğrendim. Ben bu 2. dönem açık liseye geçiş yaparsam bu yıl mezun olma şansım var mı? Hiç sınıfta kalmadım ve ortalamam 88 üstü.


Yönetim
RE: açık liseye geçiş ve mezun olmak
Sayın @pinararslan evet açık lisede okul daha kısa sürede bitiriliyor. Fakat sizin geçiş yaptiginizda açık lisede ki ortak dersleri kolejde almadığınız derslerden sınava girip başarılı olup mezun olursunuz. Bu yıl bir ek sınav yapılacak olursa 105kredilik sınava gireceksiniz. Eğer ek sınav yapılmazsa 70 kredilik 2 sınav yapılıyor. Örgün eğitimden aktarılan 100 kredi olması hayliyle yetiyor. O yüzden açık liseye geçiş yapabilirsiniz. Tam ve net olarak halk eğitim merkezinde bir öğretmen ile konuşmanız yararıniza olacaktır.
Bilgi

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Açık Lise Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.

© 2020 Açık Lise Forum. Tüm hakları saklıdır.

Forum Yazılımı: MyBB