You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Açık Öğretim Fakultesinde başarı mı akıl mı?

Açık Öğretim Fakultesinde başarı mı akıl mı?

@Yonetim
Açık Öğretim Fakultesinde başarı mı akıl mı?
Merhaba değerli okurlar ben açık öğretim lisesinden mezun oldum. Açık Liseden mezun olduktan sonra AOF yani açık öğretim fakultesinde Adalet bölümünü okumaya başladım zaman geçti yıllar akıp geçti ben ise hala 2 yıllık adalet bölümünü okuyordum. Artık okulun sonuna geldim ne şans ki "2019 yılında Açık Öğretim Fakultesi Yaz okulu açtı" benim de 4 tane dersim kaldı. Bu derslerden artık kurtarmak her şeyden önce okulu bitirmeliydim. 

Açık Öğretim Fakultesinde son 5 yılın final sorularını yazıcıdan çıkardım. Soruların altında doğru şıkları işaretledim soruyu okudum ve doğru cevabı okudum diğer şıklar hiç umrumda değildi. Evet gün geldi sınav başladı bir de ne göreyim hep okuduğum sorular karşımdaydı ve artık okul benim için bitti dedim. O kadar yıl sınavlara girdim çıktım hiç geçmiş dönem sorularına bakmak aklıma gelmedi. En sonunda geldi ve başarılı olup mezun oldum.

Bir not daha düşeyim bir arkadaşım yaz okulundan kendim mezun olamıyacağıma emindim başarılı olma imkanım yoktu. Arkadaşım yaz okuluna kayıt olmamı istedi. Yaz okulu kayıtları için son gün ve son saatlerinde ne olacaksa olsun dedim ve kayıt işlemini yaptım sonunda da mezun oldum. Darısı tüm bu yazıyı okuyan arkadaşlarıma...

Sevgilerle....