You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Ders seçimi yapan varmı ?

Yönetim
RE: Ders seçimi yapan varmı ?
Öğrenci panelinde kayıt yenileme ders seçme var sol tarafta oraya tıklayın sırası ile ders secimi yapın öncelikle ortak dersleri seçmelisiniz. 35 kredilik ders seçin aksi taktirde döneminiz uzar gider. Seçebildiğiniz kadar seçiniz
Yönetim
RE: Ders seçimi yapan varmı ?
(09-02-2021, 1:03 AM)Bahar demiş ki: Zorunlu olan derslerı secmesek olmazmı yanı kredısı az olan ve cogunlukla sozel olan derslerı secsek sozel olan derslerın kredısı az ya secsek olurmu

Olur ama o zorunlu dersler illaki karşımıza çıkacaktır. Sınavlar online olacağı için zorunlu ve sizin için zor olan ortak dersleri seçin.

Sizin şuan yapmanız gereken ortak dersleri seçebildiğiniz kadar seçin eğer ki krediniz tamamlanmazsa seçmeli ders seçin.

Şimdi size şöyle anlatayım. Mezun olmaniz icin 2 krediye ihtiyaciniz var sizinde zorunlu yani ortak dersler arasinda Din Kulturu ve Ahlak Bilgisi 8 dersi var siz bu dersi birakip Secmeli Kimya 5 dersini seçtiniz sınavı geçtiniz 2 kredi aldınız. Ama mezun olamazsınız çünkü zorunlu dersi vermelisiniz ki mezun olabilesiniz. Öncelik olarak ortak dersler sonrası ise seçmeli derslerdir. Ortak derslerden herhangi birinden 3 defa sınava girip başarısız olursanız muaf olursunuz bu ortak dersten bunun yerine seçmeli sözel ders seçebilirsiniz tabi.
Bilgi

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Açık Lise Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.

© 2020 Açık Lise Forum. Tüm hakları saklıdır.

Forum Yazılımı: MyBB