You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Mezuniyet şartları

Mezuniyet şartları

Arkadaşlar merhaba. Toplam kredi 191 gorunuyo. Kalan zorunli ders sayisi da 8. Simdi mezun olabilmem için bu 8 zorunlu dersi almak zorundayim degil mi? Krediler 170 e düstü zaten. Kredimi tamamlamiş mi oluyorum bu durumda. 


Yönetim
RE: Mezuniyet şartları
(23-10-2020, 10:48 AM)Zehra demiş ki: Arkadaşlar merhaba. Toplam kredi 191 gorunuyo. Kalan zorunli ders sayisi da 8. Simdi mezun olabilmem için bu 8 zorunlu dersi almak zorundayim degil mi? Krediler 170 e düstü zaten. Kredimi tamamlamiş mi oluyorum bu durumda. 
Evet Zehra hanım zorunlu dersi vermek zorundasınız. Krediniz de 170 üzeri olduğu için zorunlu derslerden ya muaf olmalı yada başarılı olmalısınız.
RE: Mezuniyet şartları
İyi aksamalar dilerim öncelikle ben bı çok kere kayıt yaptırmış ama daha önce hiç sınava girmemiş biri olarak sizce benim ne kadar süre zarfında mezun olabilme ihtimalim var bu defa gircem sınavlara 99 kredim var okuduğum dönem 4
Bu arada lise 2terktim
Yönetim
RE: Mezuniyet şartları
(15-11-2020, 23:09 PM)Gozde2014 demiş ki: İyi aksamalar dilerim öncelikle ben bı çok kere kayıt yaptırmış ama daha önce hiç sınava girmemiş biri olarak sizce benim ne kadar süre zarfında mezun olabilme ihtimalim var bu defa gircem sınavlara 99 kredim var okuduğum dönem 4
Bu arada lise 2terktim
@Gozde2014 sizin mezun olabilmeniz için 170 kredi tamamlamanız gerekir ve bunun yanında ise toplam döneminizin 8 veya üzeri olması gibi bir de zorunlu derslerinizi geçmek zorunda veya muaf olmak zorundasınız. Tüm sınavlardan en yüksek puanı alırsanız 3 sınav da kesin mezun olursunuz.
Moderator
RE: Mezuniyet şartları
(23-01-2021, 19:19 PM)Mendi demiş ki: Arkadaşlar benim 158 kredim var ama 8 zorunlu dersim var sizce bu dönemde mezun olabilir mi yim 7 dönem deyim

Düz lise öğrencisi

Meb. Aol diye bir uygulama var oradan bilgisayar ınıza indirebilirsiniz

tüm zorunlu dersleri seçip sınavdan başarılı olur ve zorunlu dersiniz kalmazsa mezun olabilirsiniz.
Bilgi

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Açık Lise Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.

© 2020 Açık Lise Forum. Tüm hakları saklıdır.

Forum Yazılımı: MyBB