You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Gönderen: mehmetarda
Merhaba ben anadolu lisesinde 10. sınıfı tamamladım. 11. sınıf için açığa geçmek istiyorum. 2 sorum var.

1- Ocak ayında 18 yaşında olacağım 2. dönemde zorunlu dersleri verip kredimi tamamlarsam 6 dönem tamamlamış olacağım. Yani 11. sınıf sonunda mezun olabilir miyim? Mezun olursam OBP puanım 9-10-11. sınıf puanlarım üzerinden mi hesaplanacak?

2- Mezun olmaya hak kazanırsam OBP puanımı artırmak için diploma almadan sonraki dönemler devam edebilir miyim?
Forum: Soru - Cevap
Cevaplar Cevap Yok
Gönderen: zeynelcem08
Merhabalar ben 2. dönem açık liseye kayıt yapıp 2. dönemin sınavlarında verdikten sonra diploma puanım ösymede 92.27000 di 3.döneme kayıt yaptığım zaman ise 87.27000 ye düştü 3.dönemimde tek zorunlu dersi verdikten bugün sınavlar açıklandı ve 87.25000 düştü ben artmasını beklerken daha da düştü bunun nedeni nedir yardımcı olabilir misiniz
Gönderen: Guvenerakovic
Merhaba. MAÖL öğrencisiyim 10.sınıf 2.dönemi kayıt yaptırdım stajım Haziran'da bitti üniversiteyi kazandım yüz yüze eğitim tamamlandı mı kısmı pazartesi günü evet olarak çevrildi. Toplam dönemim 10 kredilerim tamam. Ne zaman mezun olurum? Bir sorun çıkar mı? Bir de neden yüz yüze eğitim toplam dönemi 5 gözüküyor(19 yaşındayım) şimdiden teşekkürler[/font][/size][Resim: c2ho4ki][/color]
Forum: Soru - Cevap
Cevaplar Cevap Yok
Gönderen: haber58
[font="Segoe UI", "Helvetica Neue", Helvetica, Roboto, Oxygen, Ubuntu, Cantarell, "Fira Sans", "Droid Sans", sans-serif]Türkiye'nin en köklü bankalarından olan İş Bankasının iştiraki NAYS uygulamasına kaydolup ardından açılan hesaba kendi banka hesabınızdan 1 TL Gönderdiğinizde hemen NAYS hesabınıza 10 ₺ geliyor. İşin güzelliği bu 10 TL yi hemen istediğiniz banka hesabınıza ücretsiz yollayabiliyorsunuz. Referansım ile üye olursanız bende 10 TL[/font]
[font="Segoe UI", "Helvetica Neue", Helvetica, Roboto, Oxygen, Ubuntu, Cantarell, "Fira Sans", "Droid Sans", sans-serif]kazanıyorum.[/font]

[font="Segoe UI", "Helvetica Neue", Helvetica, Roboto, Oxygen, Ubuntu, Cantarell, "Fira Sans", "Droid Sans", sans-serif]Refli linkimi [/font][font="Segoe UI", "Helvetica Neue", Helvetica, Roboto, Oxygen, Ubuntu, Cantarell, "Fira Sans", "Droid Sans", sans-serif]WHATSAP'dan isteyin[/font]
Forum: Off-Topic
Cevaplar Cevap Yok
Gönderen: Fevzi27
1.dönem kayit yenileme ne zaman?
Forum: Soru - Cevap
Cevaplar Cevap Yok
Gönderen: Halilakmn0
ben 12.sınıf ogrencısıyım 2.donem açık lısye gectım ve bır sınavdan kaldım  ve açık henuz lıseden mezun olamadım  ben unıversıte sıbnavını kazanırsam bana obp puanı eklenmıyecekmı yoksa temmuzda mezun olursam eklenecekmi ?
Forum: Soru - Cevap
Cevaplar Cevap Yok
Gönderen: Shiningstar
Merhabalar 11.sınıfta okuyorum koronadan ötürü geçen 2 sene boyunca 2.dönem notları girilmedi (e okulumda girilmedi yazıyor) açık liseye geçiş yaptığımda girilmeyen dönemlerin kredileri sisteme veya alacağımız okuldan ayrılış belgesine(tastikname sanırım) işlenir mi? Herhangi bir problem meydana gelir mi acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim...
Gönderen: fatihclk
Merhaba Ben 11.sınıfım seneye 12. Sınıf başlamadan açığa geçmek istiyorum. Okul idaresi kayıt için tasdikname gerekiyor diyor halk eğitim merkezi de gerekmiyor diyor. Ben her ihtimale karşı tasdikname almak istiyorum ne olur ne olmaz diye. Okuldan tasdikname alsam sorun çıkarmaz değil mi kayıt için?
Gönderen: Akdhk
Merhaba ben bu sene 11. Sınıfım ve 1. Dönemin sonunda açık liseye geçtim ama benim açık liseye geçmeden  önceki dönemlerim sayılmadı şuan benim 132 kredim olmasına rağmen ve hazirandaki sınavdan sonra mezum olabilmeme rağmen dönem sayım 2 olduğu için olamıyorum bir yanlışlık olması lazım benim bu sınavda kredim 170 olursa bile boşuna 3 dönem daha kayıt yapmam gerekecek dönem sayımın 5 olması için lütfen yardımcı olurmusunuz
Gönderen: Açık Lise
[Resim: 14125646_arkaplan_master14.jpg]
Önemli Duyuru!

2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 3. DÖNEM  KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ

-17 yaşını bitirip 18 yaşından gün alan (30 Haziran 2005 ve öncesi doğumlu olup), öğrencilik durumu : silik, donuk ve aktif öğrencilerimiz için-

11 NİSAN 2022 TARİHİNDEN 29 NİSAN 2022 TARİHİ MESAİ BİTİMİNE KADAR YAPILACAKTIR.

Kayıt Yenileme Kılavuzu için tıklayınız.

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

1- Öğrencilerimizin Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemine  girerek adres bilgileri sekmesi  altında bulunan adres ve telefon numaralarını güncellemeleri gerekmektedir.

2- Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim sistemde özel durumu "tutuklu veya hükümlü" olan öğrencilerin 2021-3. dönem kayıt yenilemeleri yapılmayacaktır. Kayıt yenileme süresi içinde ceza evinden çıkanların özel durumları ceza evi öğretmeni/personeli tarafından güncellenmesi gerekmektedir.

3- Özel durumu "Tutuklu veya Hükümlü" iken kayıt yenileme süreci içerisinde dışarı çıkan öğrencilerden 2021-3. dönem için kayıt yenilemek isteyenlerin özel durumlarını Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri aracılığı ile değiştirerek kayıtlarını yeniletmeleri gerekmektedir.

4- Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sisteminde "Öğrenci Durumu: İNCELEMEYE ALINMIŞ ÖĞRENCİ" olan öğrencilerimizin kayıt yenileme ücreti  yatırmaları sistem tarafından engellenmiştir.  Bu durumdaki öğrencilerimiz kayıt yenileme tarihleri içerisinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine başvurarak İNCELEME DURUMLARININ kaldırılmasını talep etmeleri gerekmektedir.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri öğrenci taleplerini açık lise e-posta adresine gönderecektir.

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından talepler incelenerek, talebi uygun görülen öğrencilerin inceleme durumları kaldırılacaktır.

İnceleme durumları kaldırılan öğrenciler kayıt yenileme ücretini yatırarak kayıtlarını yenileyebilecektir.

NOT:

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından incelemenin kaldırılması için bilgi ve belgeye ihtiyaç duyulması halinde istenen belgeler Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü aracılığıyla öğrenciye bildirecektir.

İstenen belgeleri tamamlayarak Halk Eğitimi Merkezi aracılığıyla Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne gönderen öğrencilerin talepleri tekrar değerlendirilecektir.

5- Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olup, kayıt yenileme kılavuzumuzda belirtilen ücret muafiyeti sağlayan "özel" duruma sahip öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri; öğrencilerimizin ilan edilen kayıt yenileme tarihleri arasında, mesai saatleri içinde kayıt yenileme işleminin yapılmasına ilişkin talep dilekçelerini, mail, faks vb. iletişim araçları aracılığı ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine ulaştırmaları durumunda öğrencilerimizin şahsen müracaat etmelerine gerek kalmaksızın Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından, dilekçe gönderdikleri her dönem için, kayıt yenileme işlemleri yapılacaktır.

6- Kayıt yeniletmek için mail, faks vb. iletişim araçları ile müracaat eden öğrencilerimizin kayıtlarını takip etmeleri ve Kayıt Yenileme Kılavuzunda belirtilenler hususlar doğrultusunda işlemlerini yürütmeleri gerekmektedir.

7- Özel durumu olan öğrencilerimizin geçerli belgelerinin bir örneğinin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü arşivinde ve sisteminde taralı olması gerekmektedir.

NOT:

Kayıt yenileme  ücreti 50 TL olup kayıt yenileyecek öğrencilerin bu ücreti;

https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartı ile veya anlaşmalı bankalara (T.C. Ziraat Bankası Türkiye Halk Bankası veya Türkiye  Vakıflar Bankası) yatırması gerekmektedir.

Not: 2021/3 dönemi kayıt yenilemesini sadece 17 yaşını bitirip 18 yaşından gün alan (30 Haziran 2005 ve öncesi doğumlu olan) öğrencilerimiz yapabilecektir. 18 yaşından küçük olan öğrencilerimiz, kayıt yenileyemeyecekleri için dönem sınav ücretini  yatırmasınlar.
Cevaplar Cevap Yok

Hoşgeldin Ziyaretçi

Mesaj atabilmek için forumumuza kayıt olmalısınız.

Forumlarda Ara

Forum İstatistikleri

Üye Sayısı: 926
En Son Üyemiz: mehmetarda
Konu Sayısı: 226
Mesaj Sayısı: 697

Çevrimiçi Kullanıcılar

Şu anda 8 çevrimiçi kullanıcı var. Bing, Google
0 üye | 6 Misafir

En Son Konular

Açık Lise Erken Mezun Olm...

Son Mesaj: mehmetarda Dün, 20:21 PM

AÖL DİPLOMA PUANI SORUNU

Son Mesaj: Açık Lise 10-08-2022, 13:50 PM

MAÖL mezun yazısı gözükmü...

Son Mesaj: Guvenerakovic 23-07-2022, 0:46 AM

Anında 5 TL kazanmak iste...

Son Mesaj: haber58 26-06-2022, 20:15 PM

2022 1.dönem kayıt yenile...

Son Mesaj: Fevzi27 14-06-2022, 18:55 PM

açık lise obp puanı eklen...

Son Mesaj: Halilakmn0 14-06-2022, 1:00 AM

Korona sebebiyle 2 sene b...

Son Mesaj: Açık Lise 11-06-2022, 14:19 PM

Örgünden açığa geçiş için...

Son Mesaj: fatihclk 06-06-2022, 20:59 PM

Nasıl mezun olabilirim

Son Mesaj: Akdhk 02-06-2022, 15:02 PM

Açık Öğretim Lisesi 3. Dö...

Son Mesaj: Açık Lise 18-04-2022, 17:41 PM
Bilgi

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Açık Lise Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.

© 2020 Açık Lise Forum. Tüm hakları saklıdır.

Forum Yazılımı: MyBB