Skip to main content

Açık Lise Yardım

Muaf olunan dersler

Konu

Merhaba ben 11. Sınıfa kadar örgün eğitimde okudum şuan son sınıfım ve bugün itibariyle açık öğretim lisesine kayıt yaptırdım, şuan toplam kredim 210 ve toplam dönemim 7, sınavına girmem gereken 8 zorunlu ders var ve bu 8 zorunlu dersin 4’ünden 10. Sınıfta kaldığım için ders seçim sayfasında muaf olarak gözüküyorum.Acaba gene de bu muaf olduğum 4 zorunlu dersi seçmek zorunda mıyım? Seçmezsem eğer mezun olmakta bir sıkıntı yaşar mıyım?
En son düzenleme: 10-08-2020, 04:57 PM Masterof.
Alıntı
(10-08-2020, 04:54 PM)Masterof demiş ki: Merhaba ben 11. Sınıfa kadar örgün eğitimde okudum şuan son sınıfım ve bugün itibariyle açık öğretim lisesine kayıt yaptırdım, şuan toplam kredim 210 ve toplam dönemim 7, sınavına girmem gereken 8 zorunlu ders var ve bu 8 zorunlu dersin 4’ünden 10. Sınıfta kaldığım için ders seçim sayfasında muaf olarak gözüküyorum.Acaba gene de bu muaf olduğum 4 zorunlu dersi seçmek zorunda mıyım? Seçmezsem eğer mezun olmakta bir sıkıntı yaşar mıyım?
Merhaba masterof açık lise forum sitemize öncelikle hoşgeldiniz. 8 zorunlu dersinizden 4 tanesininden muafsınız. Yani vermeniz gereken 4 adet zorunlu dersiniz bulunuyor. Muaf olan dersleri seçmek zorunda değilsiniz. Krediniz de 210 olmuş mezuniyet kredisinden fazla toplam döneminizin 7 olması eksiklik mezuniyet için toplam döneminizin en az 8 olması gerekiyor yani açık lise de ilk gireceğiniz sınav ile toplam döneminiz 8 oluyor ve buda bir mezuniyet şartını yerine getirmek oluyor. Muaf olduğunuz 4 dersi seçmenize gerek yoktur. Sizin öncelikli amacınız kalan 4 tane zorunlu dersinizi vermektir.
Alıntı

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Çizgisel Mod Normal Mod Yazdırılabilir Bir Versiyona Bak
Task